خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
اعتراف محمد حسین کروبی به تقلب در دوران اصلاحات
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در یکشنبه 26 آگوست 2012

یک دعوای کرکری از طرف محمدرضا باهنر شروع شده است که در آن وی گفته بوده است مهدی کروبی در انتخابات ۸۴ چهار میلیون رای بیشتر نیاورده است. حالا محمد حسین کروبی از در دفاع از پدرش اذغعان کرده است که در دوران اصلاحات نیز تقلب صورت گرفته است:

در انتخابات سال 84 پدرم بیش از 5 میلیون رای آوردند و آقای احمدی نژاد با اختلاف نزدیک به 600 هزار رای موفق به رفتن به مرحله دوم شد که البته دو نیم میلیون از آرای آقای احمدی نژاد متعلق به 3استان بود!! البته بر همگان در آن زمان واضح بود که وزارت کشور دولت اصلاحات می خواست رقیب ضعیفی را مقابل آقای هاشمی به دور دوم برساند، و چشمش را به این تقلب بزرگ بست که بتواند در نهایت آقای هاشمی را رئیس جمهور کند. + عکس را هم ببینید

راستش دیگر این وقاحت می خواهد (البته از عهده اصلاح طلبان و مدافعانشان بر می آید) که بیایند و بگویند فقط در انتخابات سال ۸۸ تقلب صورت گرفته است. تقلب اساس و پایه حکومت جمهوری اسلامی است. چیزی به اسم انتخابات در ایران يک مضحکه است. نه فقط بخش اعظم مردم حق شرکت بعنوان کانديد را در آن ندارند، احزاب سياسى متعدد غيرقانونى هستند، مخالفين حکومت اسلامى حق فعاليت ندارند، روزنامه هاى مخالف و آزاد حق فعالیت ندارند. یک عده جواب پس داده نظام را از صافی شورای نگهبان رد می کنند و می گویند به اینها رای بدهید. اين يک انتخابات نيست. گذاشتن اسم انتخابات روى اين، اهانت به هر نوع انتخابات است، حتى با معيارهاى جوامع نيمچه دموکراتيک امروز. ثانيا، آنچه مسلم است راى مردم، يعنى رايى که در صندوق ها خواهد افتاد، تکليف انتخابات را تعيين نخواهد کرد. راستش اساس یک حکومت مبتنی بر سرکوب و دروغ همین است و هر کس نام این مضحکه را انتخابات بگذارد فقط دارد به شعور و عقل میلیونها نفر توهین می کند.