خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
بحرانی به نام احمدی نژاد!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در چهارشنبه 6 فوریه 2013

جمهوری اسلامی اینروزها بحرانی تر از هر زمان دیگری است. هر چقدر هفته های گذشته خامنه ای هشدار داد که دعواهایتان را به میان مردم نیاورید، فایده نداشت جز اینکه دعواها حادتر و علنی تر شد. احمدی نزاد برای حفظ یارانش اصرار دارد و مجلسیان به قول خودشان تحمل بی قانونی را ندارند. “بگم بگم” های احمدی ژاد هر چند سال 88 ترفندی بود علیه رقبا اما در این دوره نه تنها کارای نداشت که به ضررش هم تمام شد.

اما با دعوای احمدی نژاد و لاریجانی در صحن علنی مجلس،  تلاش های خامنه ای برای زنده جلوه دادن دولت مرده ای که از همان آغاز اعتراضات سال 88 مردم جکم به مرده بودنش دادند، و کشاندن آن به پایان دوره رسمی اش نقش بر آب شد. اما این تنها نشانه ای دیگر است از اینکه کل نظام  اسلامی حاکم یک جسد متحرک و بی آینده است.

امروز هم، صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه در نخستین واکنش به اتفاقات روز یکشنبه مجلس که شاهد افشای بخشی کوچکی از جزئیات فساد مالی نظام حاکم  بودیم گفت، اظهارات رئیس جمهوری را «افترا» و «جرم» می‌داند. رادیو فردا به نقل از خبرگزاری‌های ایران گزارش داده‌ که رئیس قوه قضائیه روز چهارشنبه در نشست مسولان عالی قضایی، اظهارات اخیر محمود احمدی‌نژاد را کذب و افترا و برخلاف موازین شرعی و قانونی و مصداق جرم دانسته اما گفته است، فعلا به خاطر مصالح نظام و تبعیت از دستورات رهبر جمهوری اسلامی سکوت می‌کند. آقای لاریجانی وعده داده که در فرصتی دیگر ماهیت جریان انحرافی و فتنه و فساد اقتصادی و عقیدتی و عملی این جریان را فاش خواهد کرد.

به این ترتیب دعواها نه تنها کم تر نمی شود بلکه هر روز به ابعاد آن افزوده می شود. حالا باید منتظر بود که قبل از پایان دوره ریاست جمهوری، احمدی نژاد را استیضاح کنند!