خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
بشار هم رفتنی شد…
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در چهارشنبه 22 آگوست 2012

جنگ گسترده و سراسری مخالفان با رژیم اسد بدون وقفه ادامه دارد. از چهارهفته پیش و به دنبال گسترش حملات نظامی مخالفان، رژیم اسد اعلام کرد که “جنگ سرنوشت ساز” برعلیه مخالفان را آغاز می کند. بدنبال این تهدید، رژیم هزاران نفر از نیروهای نظامی را برای بازپس گیری شهر حلب، که مرکز اصلی درگیریهای می باشد، روانه این منطقه کرد. همزمان بمبارانهای شبانه روزی و کشتار مردم را ادامه داد. بعد از سه هفته درگیری هنوز رژیم اسد موفق به بازپس گیری شهر جلب نشده است. همزمان با ادامه درگیریها در حلب، نبردهای گسترده در شهرهای حمص، درعا، دیرالزو، الرستنو حماه باشدت بیشتری ادامه دارد.

علاوه بر این مناطق و علیرغم ادعای اسد مبنی بر کنترل اوضاع دمشق، درگیریها در حومه پایتخت نیز ادامه دارد. براساس گزارشات نیروهای اپوزیسیون و اعترافات مقامات رژیم اسد، جنگ در سراسر سوریه ادامه دارد. در همن رابطه نخست وزیر رژیم اسد که به مخالفان پیوسته، در مصاحبه ای اعلام کرده است که رژیم فقط ۳۰ درصد از خاک کشور را در کنترل خود دارد. منابع خبری و رسانه ها از شدت گرفتن جنگ مخالفان و کشتار مردم غیر نظامی خبر می دهند. طبق اخبار منتشر شده روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر در درگیریهای کشته می شوند. بمبارانهای رژیم بی وقفه ادامه دارد. تلفات غیر نظامیان بشدت افزایش یافته است. بیش از ۵۶ شهر بزرگ و کوچک در نتیجه این بمبارانها از ۵۰ تا ۸۰ درصد تخریب گشته اند.

رژیم اسد با بربریت تمام و در اوج وحشیگری با حمایت کامل جمهوری اسلامی و روسیه به جنگ بر علیه مردم سوریه ادامه میدهد. روند اوضاع در سوریه شکل یک جنگ تمام عیار مخالفان با رژیم اسد را به خود گرفته است.

و حالا بعد از پانزده ماه و 23 هزارنفر کشته، معاون اسد گفت که او آماده است از قدرت کناره گیری کند…

خبر از العربیه و همچنین فرانس ۲۴

.

این کاریکاتور هم وصف حال دیکتاتور ایران است که خودش هم دیگر یک پایش لب گور است…