خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
بعد از 25 بهمن چکار کنیم؟
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در چهارشنبه 16 فوریه 2011

از یک هفته پیش و همزمان با تلاش مصریها برای سرنگونی حکومت دیکتاتور مبارک، صفحه فیس بوکی ایجاد شد که هدف خود را تلاش برای هماهنگی و سازماندهی اعتراضات مردم ایران اعلام کرده بود. مدیران گروه در بیانیه معرفی گروه نوشته اند:"این گروه یست که هدفش ایجاد وهماهنگی شبکه های مبارزاتی جوانان،زنان و مردم و پیروزی نهایی مبارزه مردم ایران و نابودی نظام استثمار و دیکتاتوری حاکم بر کشور وتحقق رفاه،برابری و آزادی است. ما گردانندگان این گروه معتقدیم، از طریق این صفحه می توانیم با همکاری دیگران، بصورت جمعی و مشارکتی این کار را انجام دهیم. این گروه در فیس بوک ایجاد شده است." این گروه دیروز و بعد از تظاهرات موفق مردم ایران، بیانیه ای صادر کرده است که در آن تلاش دارد برنامه ای برای تداوم مبارزات و در صحنه ماندن مردم پیشنهاد دهد. از جمله اینکه بر خبررسانی هر چه بیشتر، شعارهای شبانه و شعارنویسی و نیز تلاش برای همراه کردن بخشهای دیگر جامعه از جمله کارگران، معلمان و پرستاران تاکید کرده اند.

دوستان عزیز بعد از قدم موفقی که امروز-25بهمن- برداشتیم، چند نکته ضروری است و باید برای آن راه کار داشته باشیم. نکاتی کلیدی که برای پیشبرد حرکت و جنبشمان مهم هستند. ما امروز موفق شدیم به خیابانها بیاییم و خیابانها را به کنترل خود درآوردیم.ما بشدت طرفدار استمرار این حرکت تا رسیدن به پیروزی هستیم و فکر میکنیم باید این سنگر را حفظ کنیم و همزمان برای بدست آوردن اهداف بعدی فکر و برنامه داشته باشیم.باید برایمان مشخص باشد که گام بعدیمان چه خواهد بود. آیا صرفا به خیابان آمدن و کار 25بهمن را تکرار کردن کافیست؟یا باید آنرا گسترش دهیم و مکمل هایی را به فعالیتمان اضافه کنیم.بنظرم کمبودی که در اعتراضات پارسال ما و نیز25بهمن وجود داشته، اینست که ما باید بدانیم بعد از به خیابان آمدن و به کنترل درآوردن خیابانها توسط مردم،چه کارهای دیگری باید انجام دهیم.برای ایجاد تغییر باید کارهایی مشخص را انجام دهیم.چون نمیشود این پروسه طولانی مدت باقی بماند.مردم مرتب در خیابان ها باشند و حکومت هم به سرکوبش ادامه دهد.
ما برای تغییر ایجاد کردن چه باید بکنیم؟آیا باید با کنترل خیابانها مردم بیشتری رابه خیابانها بیاوریم؟خب بعدش چه؟آیا نباید برنامه ای برای فرسایش و تضعیف نیروی سرکوب داشته باشیم؟چه اقداماتی برای رسیدن به این اهداف باید داشته باشیم؟ بالاخره باید برای تغییر دادن به سمت مراکزی حرکت کنیم. که اگر این نقاط بدست مردم بیفتد آنوقت بسمت رسیدن به پیروزی و تحقق خواسته هایمان پیش خواهیم رفت. مثلا ما شعار آزادی زندانیان سیاسی میدهیم، برای آزادی زندانیان سیاسی باید چکارکرد؟

نکات زیر را سریعا در همه جا اقدام کنیم و پیش ببریم:

1. تداوم اعتراضات خیابانی و دعوت هرچه بیشتر افراد دیگر برای پیوستن به اعتراضات در خیابان.

2. خبررسانی هرچه وسیعتر در سطح محلات و شهرها و همزمان در مدیا و اینترنت.باید قدم بعدی و روز بعدیی که میخواهیم به خیابان بیاییم مشخص کنیم و وسیعا در شهرها و اینترنت و مدیا خبررسانی کنیم.

3. اقدام به فرسوده کردن توان و نیروی سرکوب حکومت.باید با فرسایش به سمت خسته کردن،عاصی کردن و تضعیف این نیروها پیش رویم.باید در تاکسی ها متروها و اتوبوسهای شهری مدام خبررسانی کنیم و فضای اعتراضی را بالاتر و بالاترببریم.

4. بوجود آوردن جمع ها و گروه هادر محلات و مناطق مختلف شهر.جمع های اداره کننده در محلات و مناطق تهران و شهرها بوجود آوریم. تقسیم مناطق شهر و پیشبرد اقداماتمان در آنجا بوسیله جمع هایی که در آن مناطق فعال هستند.

5. تداوم و گسترش دادن شعارهای شبانه و نیز شعارنویسی بر در و دیوار شهر(و نیز اسکناس نویسی) بصورت وسیع و فوکوس کردن روی شعار های مرگ بر دیکتاتور،مرگ بر خامنه ای(اینرا در حال حاضر انجام میدهیم اما باید بسیار گسترده تر صورت بگیره که هم مردم بیشتری باخبر شوند و شرکت کنند و هم حکومت را میترسونه و عاصی میکنه.)

6. درخواست و تماس با اتحادیه ها،نهادهای مستقل کارگری،معلمان و پرستاران.اعلام حمایت و پیوستن کارگران،معلمان،پرستاران و دیگر بخشهای اداری و مشاغل به اعتراضات و راه اندازی اعتصابات سراسری و عمومی در مناطق صنعتی و شهرهای بزرگ.

7. تماس با مدیای بین المللی از قبیل یورونیوز، سی.ان.ان، الجزیره و …. و پوشش دادن مدام اعتراضات.

8. استفاده وسیع از اینترنت،موبایل،مدیا و تکنولوژی برای خبر رسانی و در مقابله با حکومت

9. بعد از انسجام و بدست آوردن نیروی لازم، حرکت به سوی مراکز مهم مانند صدا و سیما،زندان اوین،مخابرات،مجلس و……برای از کار انداختن بازوهای حکومت و درکنترل گرفتن این محلها توسط مردم.

نکات دیگری هم وجود دارد که در بخشهای بعدی به آن میپردازیم،دوستان دیگر هم اگر راهکار یا پیشنهادی دارند میتوانند برای ما ارسال کنند و یا در صفحه منتشر کنند.ما باید بروی این مسئله کار کنیم و به راهکارهای مشخصی برسیم. برای ادامه و تضمین پیروزیمان این الزامیست. در ضمن همه بکوشیم که این موارد بالا را وسیعا همه جا پخش کنیم و برای ایجاد و پیشبرد آن در بین جمع های خودمان و در بین جوانان،زنان و مردم درسطح شهرها بکوشیم و اقدام کنیم.

پیروزی از آن ماست!
گروه ادمینی صفحه: تهران،قاهره دیکتاتوری باید بره!
25بهمن89

http://www.facebook.com/pages/Tehran-Cairo-Dictators-must-gochh-thranchh-qahrh-dyktatwr-bayd-brh/105911529486726?sk=wall

( این مطلب با کمک ایمیل ارسال شده است. من به فیس بوک و تویتر و مدیریت وبلاگ دسترسی ندارم )