خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
تفویض مدارس دخترانه به حوزه ‌های اسلامی
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در جمعه 24 آوریل 2009

اخیرا وزارت آموزش و پرورش تفاهم نامه ای با مدیر حوزه علمیه قم امضا کرده که براساس این تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش ۴۲۰۰ مدرسه دخترانه را به حوزه علمیه قم تقدیم میکند. طرح بستن مدارس و تبدیل آن به حجره های آخوندسازی از مهر ماه امسال قرار است اجرا شود. به این ترتیب اگر هر مدرسه را با ظرفیت حداقل ۲۰۰ نفر در نظر بگیریم عملا جمهوری اسلامی درب مدارس را به روی ۸۴۰ هزار دانش آموز دختر میبندد. قریب یک میلیون کودک باید از تحصیل و سواد آموزی محروم شوند تا به خیال باطلشان دستگاه تولید جهل و خرافه حکومت اسلامی بتواند بیشتر کار کند. اینکه وزارت آموزش و پرورش اینگونه به حق تحصیل کودکان یورش میبرد دلایل مهمی دارد.

١- احمدی نژاد از بدو انتخابش با هدف یک کاسه کردن حکومت و سرکوب بیشتر و ایجاد فضای ارعاب در جامعه و تثبیت پایه های حکومت سربلند کرد. در هیچ کدام از این اهداف خود موفق نبود. احمدی نژاد مثل سایر سران حکومت، مدیون آیت الله ها و طلاب و دستگاه خرافه سازی بوده و هست و مثل همه سران حکومت از پیشروی جنبش ضد مذهبی و ضد اسلامی و ضد حکومت اسلامی میترسد و باید تاجایی که میتواند زیر بال دستگاه تبلیغات مذهبی را بگیرد که به خیال خامشان اسلامیت حکومت را در پایین محکم کنند. به این نمونه ها توجه کنید:

کمک‌های مالی دولت به نهادهای مذهبی در سال ۸۶ به بالاترین سطح در طول سال‌های اخیر رسیده است. این بودجه که خرج هیئت‌های مذهبی و مخارج تبلیغی آن‌ها ، ساختمان مساجد، مدارس علمیه، گسترش “برنامه های فرهنگی مساجد”، “آموزش روحانیون و مبلغان دینی”  می‌شود، در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی ‌نژاد افزایشی ۶۰ درصدی داشته است.

بودجه کانون‌های مساجد از دو میلیارد تومان، امسال به ۱۷ میلیارد تومان رسیده است. بودجه «حمایت از آموزش‌های دینی، فرهنگی و هنری» از دو میلیارد تومان در سال گذشته به ۱۵،۶۲میلیارد تومان افزایش یافته است.

“خبرگزاری فارس” همچنین فاش میسازد که «برنامه شناسایی، جذب، آموزش و اعزام روحانیون و مبلغان دینی» در سال‌گذشته و امسال ۱۱ میلیادر تومان هزینه برداشته است.
صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جمع “اصحاب قرآنی و مسئولان کانون های فرهنگی − هنری مساجد” به بیش از ده میلیارد تومان هزینه برای تقویت مساجد اشاره کرده و گفته است که بودجه قرآنی وزارت ارشاد از هفت میلیارد ریال در ابتدای روی کار آمدن دولت نهم به ۱۵۰ میلیارد ریال افزایش پیدا کرده است.

قریب به یک میلیون دانش آموز در ایران باید قربانی چنین دزدیها و بریز و بپاش ها به پای آیت الله ها شوند. حقوق معلمان را پایین نگه میدارند اعتراضات به حق آنها را با سرکوب جواب میدهند. درب مدارس را به روی دانش آموزان میبندند تا یک مشت اقلیت زالو از خون مردم تغذیه کنند. این تنها دزدی حکومتی نیست. این یک جنایت است. کودکانی که از تحصیل محروم میشوند و راهی کارهای شاق میشوند کودکانی که در اثر محرومیت از تحصیل بزه کار میشوند و در نهایت سر از زندان و چوبه دار در می آورند همه تبعات جنایی این سیاست است. در مقابل این جنایت حکومت باید محکم ایستاد.

٢- یک نکته دیگر هم اینجا قابل توجه است. در سال گذشته وزارت آموزش و پرورش تنها ظرف مدت ۷ ماه ۶ هزار میلیارد تومان (معادل ۶ میلیارد دلار) کسری بودجه اعلام کرد. این میزان کسری بودجه و پولهای سرشاری که ظرف ۷ ماه از محل تامین امکانات آموزشی مردم به جیب آیت الله ها و ایت الله زاده ها ریخته شده، بخشی از جناحهای رژیم را که از این سفره نعمت بی نصیب ماندند به اعتراض کشاند. وزارت آموزش در مجلس اسلامی زیر انتقاد قرار گرفت و بحث استیضاح دومین وزیر آموزش و پرورش مطرح شد. هنوز این پرونده دزدی و کلاشی کلان سران جمهوری اسلامی باز نشده فوری مسئله فیصله یافته تلقی شده و کل پرونده بسته شد. اکنون در پس اهدای ۴۲۰۰ مدرسه به حوزه علمیه بیشتر روشن میشود که وزارت آموزش و پرورش چگونه قائله نزاع رقبا و جناحهای دیگر را خوابانده است.