خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
شاهین نجفی مرتد بود، شد!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در چهارشنبه 9 می 2012

کار جدید شاهین نجفی به اسم نقی منتشر شده و تا حالا کلی سرو صدا به راه انداخته. خیلیها به درست این حرکت را تابو شکنی و رد مقدسات مذهبی می دانند. داد مذهبیون هم در آمده که به مقدساتمان توهین شد!

کاور این موزیک تصویری از یک گنبد شبیه به پستان زنان است که اشاره به تابو بودن برهنگی زنان (و من بیشتر دوست دارم تعبیری از جنبش برهنگی زنان هم داشته باشم) دارد و طرح جامعه دگرباشان (پرچم رنگین کمانی) به عنوان پرچم بر روی گنبد قرار گرفته است. اینها هر دو از تابوهای جامعه امروز هستند و این تلنگری است بر ذهن مخاطبان شاهین نجفی.

این ترانه تقریبا به تمامی وقایعی که به تعبیر همگان در جامعه ایرانی تابو شکنی بوده که در طول یکسال گذشته روی داده اشاره می کند. از شوشول فرهود گرفته تا ممه های گلشیفته و جای امام زمان و نقی را با هم عوض می کند و شکایت وضعیت آشفته جامعه امروز ایران را پیش نقی می برد. من از این کارش واقعا لذت بردم و در مقابل اسلامیون نیز از شاهین نجفی و حق آزادی بیان و نقد مذهب دفاع می کنم.

در جدال بین آزادی و تحجر، آیت الله گلپایگانی از مراجع تقلید اسلامیون، حکم ارتداد شاهین نجفی  را صادر کرده است.  خبرگزاری فارس هم به نقل از یک وبلاگ گزارش داده که کمپین مجازات برای اجرای حکم شاهین نجفی با هدف اجرای حکم ارتداد وی طبق احکام صریح اسلامی تشکیل شد. در بیانیه این کمپین آمده است: “از تمامی شیعیان و بلکه همه مسلمانان محب اهل بیت تقاضا داریم در صورتی که به هر نحوی به این فرد مرتد دست رسی دارند او را به سزای اعمالش رسانده و روانه دوزخ ابدی اش نمایند.”

ویدیوی این آهنگ جدید شاهین نجفی، در طی سه روز اول انتشارش، بیش از ۶۶ هزار بیننده در یوتوب داشته است.

چرا نقی؟ این گزارش را بخوانید.
در این لینک می توانید فهرستی از پستهای بازی وبلاگی دفاع از شاهین نجفی را پیدا کنید.

.

بعد از انتشار:
+ این صفحه فیسبوکی را در حمایت از شاهین نجفی ایجاد کرده اند. دیگر دهه ۶۰ و دوره فتوای قتل سلمان رشدیها گذشته است. یک نسل جوان مقابل همه این ارتجاع می ایستد…
++ شورای مرکزی اکس مسلم در آلمان هم این بیانیه را صادر کرده است