خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
كتاب “يادداشتهايي بر يك انقلاب” منتشر شد!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در شنبه 19 می 2012

كتاب “يادداشتهايي بر يك انقلاب” نوشته مصطفي صابر* منتشر شد. مجموعه مقالاتی که در اين كتاب گردآوري شده است، عبارت است از 78 یادداشت کوتاه که در فاصله 19 خرداد 1388 تا 8 خرداد 1389 در حین وقوع تحولات ایران در سال 2009 ميلادي و  تحت عنوان “یادداشتهایی بر یک انقلاب” نوشته و بطور جداگانه منتشر شده است. در این یادداشتها با اشاره به مهمترین وقایع روز کوشش میشود تا مکانیسم انقلاب در حال جریان، نقطه ضعف ها و نقطه قوتها، سیر پیشروی و شرایط پیروزی آن مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

در طی چند سال گذشته، بازخوانیهای جدیدی به فراخور اوضاع و احوال سیاسی ایران و جهان در ادبیات کلاسیک مارکسیستی صورت گرفته است. همچنین، طی روندی که در حزب کمونیست کارگری ایران از بدو تشکیل تاکنون وجود داشته، هر ساله کوهی از ادبیات سیاسی و مارکسیستی توسط اعضای حزب به نگارش در می‌آید که سطح گسترده‌ای از مباحث را شامل می شود و هر یک به فراخور، برای درک و تحلیل اوضاع سیاسی ایران و جهان حائز اهمیت هستند.

از این رو، ضرورتی پیش رو قرار گرفت تا به جمع آوری و انتشار منظم این ادبیات بر اساس مباحث مشخص در قالب کتاب اقدام شود. اثر پیش رو كه بر اساس مجموعه مقالاتي در خلال خرداد 88 تا89 گردآوري شده است، تلاشی است برای تحقق این هدف.

* مصطفي صابر رئيس دفتر سياسي حزب كمونيست كارگري ايران است.

براي دريافت كتاب كليك كنيد                        لينك كمكي