خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
ما آدم های جدید!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در یکشنبه 7 دسامبر 2008

همین دیشب بود (شنبه 16 آذر) که تلویزیون رژیم راه پیمایی گله های اوباش حزب اله و بسیجی را در دانشگاه تهران به نمایش گذاشت و سعی کرد تا آن را به عنوان برگزاری مراسم روز دانشجو به خورد مردم دهد. اما نه کسی این نمایش خنده دار و کج و کوله خود فریبی و عقب ماندگی را باور کرد و نه اصولا حنایشان رنگی دارد که بخواهند به کسی بفروشندش. از هفته ها پیش و بهتر است بگوییم از سال گذشته تا به امروز هر چقدر تلاش کردند تا بتوانند جلوی یک 16 آذر سرخ و سوسالیسیتی دیگر را بگیرند نه تنها راه به جایی نبردند، که حتی چپ دانشگاه قوی تر و مسممتر از قبل وارد صحنه شد! آنقدر که حتی خبرگزاری فارس از حضور دانشجویان کمونیست خبر می دهد! این تازه دانشگاه تهران بود…

از همان اول هم معلوم بود که تمام این حرکتهای رژیم سایبانی برای یک استراحت موقت بیش نیست! حتی خواستند مترسکهایی از خاتمی گرفته تا احمدی نژاد و خامنه ای را به دانشگاه ببیرند تا نماییشان تکمیل شود ولی با دیدن بلایی که دانشجویان سر لاریجانی آوردند، جراتش را نکردند!

اين آغاز بالفعل موج مبارزات وسيع و علنى‌ تری در ايران است که يک نتيجه اجتناب ‌ناپذير آن سرنگونى رژيم اسلامى خواهد بود. یکباره دیگر شعارها و پلاکاردهای دانشجویان را ببینید: از لغو سنگسار و اعدام گرفته تا علیه تفکیک جنسیتی، برابری زن و مرد و علیه برخوردهای سرکوبگرانه حکومت همه نشان از جهشی عظیم تر در صفوف انقلابی مردم است که امروز پرچمش را دانشجویان بلند کردند. فقط یک مورد اعدام را ببینید، رژیم اسلامی در طول این مدت هر چقدر توانست اعدام کرد و چند روز مانده به 16 آذر نیز فاطمه حقیقت پژوه و 9 نفر دیگر را اعدام می کند تا بگوید هنوز توان کشتن و خون ریختن را از دست نداده اما ببینید مردم و دانشجویان چطور مستمر شعار لغو اعدام و سنگسار را بلند می کنند!

اینهمه حزب اله چرخانی و نمایش نبرد گلادیاتورها در خیابانهای پایتخت، راه انداختن نمایشهای خیابانی از مانورهای نظامی و غیر نظامی، امنیتی کردن فضای دانشگاه ها و خط و نشان کشیدنهای برترین مهره های اطلاعاتی که هر کدام سر از ریاستهای دانشگاه های مختلف درآورده اند هم نتوانست جلوی حرکت دانشجویان را بگیرد. دست آوردی استثنایی برای حرفه ای ترین عناصر اطلاعات! اما علیرغم همه اینها در دانشگاههای همدان، کرمانشاه، مازندران، تهران و شیراز هزاران دانشجو تجمع کردند، با نیروهای سرکوب درگیر شدند و عزم خود را برای بزرگذاشت 16 آذر و تجمعات اعتراضی به این مناسبت درمقابل جمهوری اسلامی اعلام کردند وتمام توطئه ها و تلاشهای حکومت برای مصادره این روز را نقش بر آب کردند.

با این حرکت، جنبش علنی برای سرنگونی رژیم اسلامی اعلام موجودیت کرد و به واقع “صدای انقلاب مردم” در گوشه سران این رژیم و کل بورزوازی فریاد زده شد. از اين تاريخ، حکم قديمى ما یعنی سپری شدن دوران پدیده سیاسی جمهوری اسلامی و جدال مردم به رهبری حزب کمونیست کارگری و موجودیت کل رژیم به يک حقيقت غير قابل انکار و پذيرفته شده محسوب می شود!

اختلاف امروز ميان جناحهاى حکومت هم اينست که راهى براى تضمين بقاء رژيم اسلامى در مقابل این موج سرنگونی بيابند. اما حتى ترس از يک خيزش قريب الوقوع مردم هم دیگر نميتواند متحد شان کند، همگيشان ميدانند که ما، جوانان و کل مردم ناراضى ایم و حکم به رفتن این رژيم داده ایم. نسلى که از ضد انقلاب اسلامى شکست خورد ما نبودیم! ما نزدیک به سى ميليون آدم جديدی هستیم که پا به حيات سياسى امروز ایران گذاشته ایم و فکر نمی کنم دليلى داشته باشیم که بخاطر آنچه بر پدران و مادرانمان رفت، دیگر مطيع اين توحش و عقب ماندگى باشیم! اين تصور که جمهورى اسلامى با مشتی آخوند اهلى شده و گله های اوباش حزب اله و بسیجی و دارو دسته های سپاه و اطلاعات و پلیس اش میتواند مردم را به تمکين بکشاند و بساط ديکتاتورى و لفت و ليسشان را محفوظ بدارند، یک خیال خام و دور از واقعیت امروز جامعه ایران است. اين اوباش زانو زده اند. دست و پاى خود را گم کرده اند، بجان يکديگر افتاده اند و دارند گورشان را گم می کنند.

از ما ميترسند، برخيزيم و کارشان را يکسره کنيم!…