خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
هشدار خامنه ای به احتمال وقوع جنگ در هفته های آینده!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در پنج‌شنبه 2 آگوست 2012

یک نشریه امنیتی به نقل از منابع اطلاعاتی خود در ایران نوشته است که روز جمعه هفته گذشته (۲۷ ژوئیه) قبل از تماز جمعه تهران، آیت الله خامنه ای با فرماندهان و مشاوران ارشد نظامی خود دیداری محرمانه داشته است که در آن از وقوع جنگ احتمالی در ماههای سپتامبر یا اکتبر سخن گفته است.

این نشریه امنیتی با نام دبکا*  گزارش داده که در این نشست محرمانه، وزیر دفاع دولت احمدی نژاد، احمد وحیدی، فرمانده پیشین سپاه پاسداران و مشاور فعلی امور نظامی خامنه ای، یحی رحیم صفوی، فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران سرلشکر حسن فیروزآبادی، فرمانده کل سپاه پاسادارن، محمد علی جعفری و فرمانده شاخه قدس قاسم سلیمانی و فرماندهان نیروهای هوایی، دریایی و زمینی ارتش نیز حضور داشته اند.

در این نشست، طرحهایی همچون حمله های نظامی تلافی جویانه حماس و حزب الله ازطریق مناطق شمال و جنوب غرب به اسراییل، انفجار پایانه های صادران نفت عربستان و بستن تنگه هرمز برای جلوگیری از صادرات نفت مورد بررسی قرار گرفته است.

در این گزارش به وضعیت پوشش و استتار صنایع اتمی ایران و نیز تلاش آمریکا برای ساخت بمبهای سه هزار پوندی که قادر به تخریب تا عمق ۶۰ متری از عمق زمین است اشاره شده است.

آیت الله خامنه ای،  روز سه شنبه (۳ مرداد) نیز در دیدار با جمعی از مقام‌های دولتی و حکومتی ایران، ضمن تشریح چالش‌های بین المللی و اقتصادی کشور، بر ادامه خط مشی فعلی نظام تاکید کرده بود.  او بخش اعظم سخنان خود را به تشریح نقاط قوت نظام اسلامی و نقاط ضعف “دشمنان” اختصاص داده بود و گفته بود: ” ملاحظه واقعیات باعث می شود که ما نه تنها در محاسبات خود تجدید نظر نکنیم، بلکه با اطمینان بیشتر به راه مورد نظر ملت ادامه دهیم.”

آیت الله خامنه ای از تضعیف جبهه مقابل انقلاب اسلامی به عنوان یک واقعیت یاد کرد و انقلاب‌های منطقه خاور میانه و شمال آفریقا، مشکلات “تمام نشدنی” آمریکا در افغانستان، بحران فزاینده اقتصادی در کشورهای حوزه یورو و کسری بودجه عظیم آمریکا را، به عنوان مصادیق این “واقعیت” برشمرد.  رهبر ایران همچنین بین بحران اقتصادی کشورهای غربی و مشکلات اقتصادی ایران تمایز قائل شد و گفت: “مشکلات ما همانند مشکلات گروه کوهنوری است که در حال حرکت به سمت قله، دچار مشکلاتی می شود، اما حرکتش همچنان ادامه دارد، در حالی که مشکلات اقتصادی غرب همانند اتوبوسی است که زیر بهمن مانده است.” +

.

* نشریه دبکا یک نشریه معتبر است که از سال ۲۰۰۰ تا کنون بطور مرتب به انتشار گزارشهای تحلیلی از مسائل امنیتی و نظامی در ۱۵۶ کشور جهان به دو زبان انگلیسی و عبری می پردازد. این نشریه تخصص خود را بر روی مسائل ایران معرفی کرده است.

.

+ بعد از انتشار: روزنامه اسراییلی هاآرتز به نقل از مصاحبه رییس سابق موصاد با نیویورک تایمز نوشته ایرانی ها با بازی های خود در مذاکره با قدرت های دنیا، توانایی اسراییل را دست کم گرفته اند. او گفته اگر من ایرانی بودم از ۱۲ هفته آینده بسیار هراسان می بودم. +