خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
کوچک نماییهای یک پاسدار!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در یکشنبه 29 جولای 2012

از قول رادیو فردا می خواندم که یکی از مقام‌های ارشد سپاه پاسداران رسانه‌ها را متهم کرده که در گرانی‌های اخیر «دنبال بزرگ‌نمایی هستند».

افزایش هر روزه قیمت ها و ركورد قيمت گوشت مرغ در ايران که نسبت به بازار جهانی نیز بسیار بالاست،  همچنين کمیابی کالاها و وجود صف های طولانی تهیه ارزاق  آنچنان فضایی از خشم و اعتراض در ميان مردم بوجود آورده است كه قابل تصور نیست.در چنین شرایطی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه، به روزنامه‌ رسالت گفته است کمبود مرغ در بازار ایران «مقطعی» است و رفع می‌شود اما به گفته‌ او رسانه‌های داخلی و خارج از کشور با هدف پدید آوردن «چالش‌های اجتماعی و امنیتی برای کشور، بشدت به دنبال بزرگ‌نمایی مسأله‌ی گرانی‌های اخیر» هستند.  پیش از این محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری اسلامی، نیز دلیل گرانی مرغ در ایران را «القاء دشمن» دانسته بود.

قبلا رئیس هئیت مدیره انجمن پرورش‌دهندگان مرغ سه عامل عدم تامین نهاده، افزایش تقاضا و کاهش عرضه را عامل گرانی مرغ در بازار عنوان کرده بود. اما واقعیت این است که گرانی مرغ از اسفند ماه و آرام آرام شروع شد و تا به امروز ادامه داشته است.

همین چند روز پیش بخاطر موج سرسام آور گرانی مردم در نیشابور دست به تظاهرات زدند و فکر خامی است اگر فکر کنیم فقط گرانی یک قلم کالا (مرغ) باعث این تظاهرات شده است. حرکت اعتراضی مردم نیشابور علیه گرانی نتنها اتفاقی منحصر به فرد نیست بلکه انعکاسی از فضای جامعه ایست که زیر بار گرانی و فقر و فلاکت له شده است و مردم در کمین فرصتی هستند که بیرون بریزند و بساط این رژیم جهنمی را جارو کنند.