خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
یک پیشنهاد برای همبستگی بیشتر: تجمعات شبانه در پارکها!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در دوشنبه 20 جولای 2009

هر روز که می گذرد، اتحاد و همبستگی و جسارت مردم در مقابل اوباش سرکوبگر رژیم نیز بیشتر می شود. هر روز خبر راهپیمایی، تجمع، میتینگ و انواع شیوه های اعتراض نیز توسط فعالین، به اشکال مختلف منتشر و تبلیغ می شود که همه اینها در پیشبرد اهداف جنبشمان نقش بزرگی دارند.

اما برای اینکه بتوانیم، بیشتر در کنار هم باشیم و با توجه به گرمی هوا، پیشنهاد می کنم تبلیغ پیاده رویهای شبانه و مخصوصا رفتن به پارکها را در دستور کار قرار دهیم. همین که جمعیت زیادی از مردم، از ساعت 8 عصر به بعد از خانه بیرون بیایند و در خیابانها قدم بزنند یا مخصوصا در پارکها تجمع کنند، تاثیر فراوانی در گسترش حس همبستگی و اتحاد بین مردم دارد و باعث ترس و وحشت بیشتر سرکوبگران هم می شود. حتی به جای دادن پیشنهاداتی مثل خاموشی شبانه ( که به نظر من تاثیر چندانی هم ندارد )، می توان این کار را کرد. وقتی کسی در منزل نیست، طبیعتا دروغهای صدا و سیما هم دیده نمیشود! باید از این فرصتها استفاده کرد. در هنگامه فروریزی دیوار برلین، مردم این شهر به بهانه های مختلف شبها از خانه بیرون میامدند و در نبود نیروهای سرکوبگر، بارها و بارها نیز دست به تظاهراتهای شبانه زدند.

یک مورد دیگر هم که دارد فراموش می شود، فراخوان هفتگی مادران صلح برای تجمع عصر روزهای شنبه هر هفته در پارکهای لاله، ملت، گفتگو و اندیشه است. نباید بگذاریم این روز فراموش شود. باید در کنار خانواده قربانیان خشونتهای اخیر باشیم. لطفا اطلاع رسانی کنید. اگر می توانید، لوگویی برای گوشه سایتها و وبلاگها بسازید و سعی کنید همه را در جریان این امر قرار دهید.

این کاری است که در تمام شهرهای کشور نیز می توان انجام داد.