خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
تغییر به سبک کمانگیر
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در دوشنبه 22 نوامبر 2010

داشتم اکانت بالاترینم رو که سه سال از عضویتم در اون گذشته چک می کردم. نمی دونم چرا ولی برام جالب بود تا سرگذشت سه سال فعالیت خودم رو در این سایت بررسی کنم. خیلی جالب بود. اوایل فعالیت، لینکهام به دلایل کاملا سیاسی مورد حمله مخالفین قرار می گرفت. بارها با منفیهای گروهی، لینکهایم، که بعضا اطلاعیه های حزبی بود، حذف می شدن. گاهی وقتها ویدوهای خبری هم، منفی خبر غیر واقعی می گرفت! حذف شدن لینکها توسط خوده بالاترین با دلایل خیلی خنده دار هم که دیگه بمونه. این وسط ولی کاربرایی بودن که بیشترین حمله های فرقه ای و عقیدتی رو به من داشتن. مرور آنها خیلی جالب بود. در این بین برخی معروفتر بودن.

مثلا جناب کمانگیر، که یکی از معروفترین وبلاگ نویسا هم هستن و البته همان زمان یا شاید هم بعدا ( دقیقا نمی دونم کی ) مدال بالانشان درجه سه بدلیل خدمت بالایاری رو هم دریافت کردن. ایشون به تاریخ سه سال پیش، به لینکی از من با عنوان به کمپين بين المللي اعتراض به جنايات جمهوري اسلامي بپيونديد! که به جنایات جمهوری اسلامی از اعدام و سنگسار گرفته تا زندانی کردن افراد به جرم آزادیخواهی می پرداخت، منفی توهین آمیز دادن و در ادامه در توجیح کارش نوشت:

دوست من عنوان این لینک توهین آمیزه. می شه نقد کرد بدون اینکه آدمها رو بمبارون عقیدتی کنیم. چاکریم.

خیلی جالبه نه؟ این البته تنها برخورد کمانگیر نبود. مثبتها و منفیهای زیادی ازش گرفتم اما برخورد اون موقع این ادم خیلی برام جالب بود. درکش از مقولاتی چون اعدام و سنگسار اون زمان انقدر بود که اینها عقاید عده ای است و نباید به عقیده شان توهین کرد. البته امثال کمانگیر زیاد هستن. برام جالب بود ببینم بعد از 3 سال چه تغییری در نگرش کمانگیر ایجاد شده. این لینک رو پیدا کردم. سربرگ وبلاگش هم نوشته:

بترسیم از زمانی که کشتن آدمیزاد در جامعه عادی شود

جالب بود ولی بعد از سه سال مغلطه ای بیش نبود! دوست ندارم دربارش صحبت کنم…