خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
طرح یارانه ها و سردرگمی مردم
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در پنج‌شنبه 9 دسامبر 2010

این داستان طرح یارانه ها هم بدجوری دیگر دارد اعصاب مردم را داغان می کند. از یکطرف عده ای که قبلا ثبت نام کردند و بعد شماره حساب بانکی دادند، حالا متوجه می شوند که پولی در حسابشان نیست. وقتی به بانک مراجعه می کنند، به آنها می گویند حسابتان تایید نشده، بروید کافی نت و شماره حساب جدید بدهید، وقتی به کافی نت می روند و شماره حساب می خواهند بدهند، سایت سامانه می گوید امکانش نیست، بروید بانک!

می روند بانک، آنجا بالاخره مشکل را برطرف می کنند ولی باز می بینند پولی در حسابشان نیست. دوباره به سایت سایمانه مراجعه می کنند و می بینند به ازای هر نفر، مقداری پول در حسابشان ریخته شده است ولی همچنان در خوده حساب قابل مشاهده نیست. باز هم بعضی می روند بانک که ای آقا این پولما چی شد پس!

از آنطرف کسانی هم که هنوز ثبت نام نکرده اند، با اعلام دوباره مهلت ثبت نام، به کافی نتها حجوم بردند تا سریعتر ثبت نام کنند و سهمشان را از پول نفت بگیرند. اما ثبتنامشان بعضا با پیغام خطای قبلا ثبت نام شده اید با مشکل مواجه می شود. می روند اداره آمار، می گویند به فلان شماره اس ام اس بدهید تا معلوم شود ثبت نام شده اید یا نه. جواب می آید که خیر نشده اید اما معلوم نیست چرا سایت سامانه آنها را ثبت نام نمی کند. بعدش می روند دوباره اداره آمار، یک نفر از واحد انفورماتیک معلوم نیست چکار می کند برایشان، بعد می گویند بروید کافی نت و ثبت نام کنید.

طرف دوباره میرود کافی نت و ثبت نام می کند ولی بعد از چند روز که می رود شماره حساب بدهد، دوباره همه چیز مثل اولین نفر تکرار می شود، سامانه می گوید برو بانک، بانک می گوید برو از سایت سامانه اقدام کن!

خلاصه مردم را حسابی سر کار گذاشته اند و البته هنوز هم طرح را عقب می اندازند…