خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
خوشبختی اینترنتی: vpn کار می کنه!
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در چهارشنبه 2 فوریه 2011

بعد از اینکه isp محترم عرض نمودند استفاده شما از vpn غیرقانونی است و بنده هم در کمال صحت عقل فرمودم به شما ربطی نداره، غیر قانونیش با من شما خدماتتو درست کن، امروز بالاخره vpn ما کار کرد. البته معلوم نیست این کار کردن مداوم باشه یا نه ولی به هر حال، مثل اینکه ip خدمات دهنده vpn من باز شده و این یعنی من می تونم به سرور وصل شم.

متاسفانه خدمات اینترنت در ایران با محدودیتهای زیادی روبرو هست و هر چند وقت، این محدودیتها به دلایل مختلف بیشتر هم میشه و از قرار، رویدادهای این چند وقت اخیر کشورهای خاورمیانه، باعث شده که وضع بدتر هم بشه. مثلا، امکان استفاده از اینترنت تلفنی dial up تقریبا دیگه ممکن نیست. حداقل که در تهران اوضاع اینطوره. یعنی شما بعد از شماره گیری مودم، به شرکت isp وصل میشید ولی عملا هیچ اطلاعاتی رد و بدل نمیشه. همچنین، حتی با خطوط adsl هم تقریبا دسترسی به برخی سرویسهای ایمیل مثل یاهو با مشکلات زیادی روبرو شده. خدمات اینترنت همراه اول و ایرانسل (اوپراتورهای موبایل) هم با محدودیتهایی روبرو شده. اتصال به سرویس های چت یاهو، جیمیل و فیس بوک در اکثر مواقع مقدور نیست یا با قطعیهای پی در پی مواجه میشه. باز هم می گم، حداقل در تهران وضع اینطور هست.

.

+ دیشب از طریق گودر متوجه شدم که برای 14 بهمن فراخوانی داده شده. برای فراخوان و تبلیغات دیر هست اما بعد از مدتها از هیچی بهتره. فکر می کنم، هر کس این فراخوان رو داده، به خیلی چیزا فکر نکرده. امیدوارم طرفند اطلاعاتی نباشه یا حداقل، اپوزیسیون و بخصوص جنبش کمونیست کارگری از این فرصت به بهترین شکل استفاده کنه.