خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
25 بهمن، به سوی مراکز قدرت
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در جمعه 11 فوریه 2011

برای روز 25 بهمن تبلیغات خوبی صورت گرفته. گروهای اینترنتی مختلفی بوجود آمدن و بحثهای داغی شروع شده.از فضای وبلاگی تا سایتهای خبری و بالاترین و فیس بوک، کلا فضای مجازی روی موضوع 25 خرداد متمرکز شدن و بازخورد این تبلیغات رو هم در جامعه و بین اقشار مختلف مردم از راننده تاکسی تا دکتر و مهندس میشه دید. نمی دونم چه اتفاقی در این روز می افته اما به شدت معتقدم مردم همچنان خلاء رهبری رو حس می کنن. نیازی نیست بگیم جامعه چقدر در التهاب به سر می بره و نارضایتی در چه حدی است. اما موضوع اینه که برای به سرانجام رسیدن مبارزه، باید رهبری قوی و با برنامه و حساب کتاب داشت. چیزی که هنوز محقق نشده.

اما همانطور که بیانیه حزب هم می گه، دیکتاتورها باید برن و نظام های دیکتاتورها که بیحقوقی مطلق، فقر، بیحرمتی، تبعیض، شکنجه و اعدام و زندان و کثیف ترین خشونت ها رو به صدها میلیون انسان تحمیل کردن، باید در هم شکسته بشن. 25 بهمن هم ظرفی هست که باید ازش استفاده کرد و به میدان آمد. به نظر من اگر در این روز موفق به ضربه زدن شدیم، قبل از هر چیز باید دانست که نباید خیابان رو ترک کرد. باید در خیابان ماند و به سمت سازماندهی اعتصابات رفت. در اینباره میشه بیشتر نوشت.

قبلا، پیشنهاد می کنم این مصاحبه خودنویس را با این مقدمه بخونید:

روز دوشنبه۲۵ بهمن ماه، نقظه آغازی دوباره برای حرکت‌های مردم علیه حکومت خواهد بود یا تلاش عبثی است که بدون برنامه با شکست مواجه خواهد شد؟ این سوال مدت‌هاست در میان مردم پرسیده می‌شود و پاسخ دادن به آن شاید تنها با رسیدن روز دوشنبه میسر خواهد شد. #

امیدوارم 25 بهمن شاهد رویداد بزرگی باشیم تا فضا یکبار دیگه برای عرض اندام در مقابل رژیم اسلامی باز بشه و اینبار بتونیم حرکت مفیدی داشته باشیم. هدف رو باید مشخص کرد و به سوی اون رفت: سرنگونی جمهوری اسلامی با به دست گرفتن مراکز قدرت.