خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
درگیریهای امروز ارومیه
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در یکشنبه 4 سپتامبر 2011

امروز عصر در تبريز تظاهرات وسيعي در اعتراض به درياچه اروميه بوده. شعار ميدادند درياچه داره مي ميره مجلس هم تاييد ميكنه. بياييد با هم گريه كنيم. درياچه را پر كنيم كه به تركي داده ميشده. بيشتر زدو خورد و درگيري بوده. ساعت هفت به مردم حمله وسيعي شده. تعداد ٥٠٠ تا ٦٠٠ نفره دستگير شدند. الان دوباره خبر رسيد كه درگيري بيشتر شده. لباس شخصي ها به جان مردم افتادند و هرچه ميتوانند دستگير ميكنند. آمار دستگيري بالاست. با چاقو مردم را ميزنند. (فعالین حزب کمونیست کارگری)

مهم: آخرین خبرها از درگیریهای خشونت بار ارومیه
تیراندازی مستقیم ماموران به مردم
بازداشت صدها نفر
حداقل سیزده مجروح با گلوله در بیمارستان مطهری ارومیه که حال چهار نفرشان وخیم است، آماری از دیگر بیمارستانها در دست نیست. شاهدان عینی میزان خشونت به کار رفته توسط مامورین را غیرقابل توصیف و حضور مردم را بیش از تظاهرات هفته پیش اعلام کردند. هم اکنون نیروهای بسیج که عمدتا نوجوان و جوانان حداکثر تا 25 سال سن هستند با لوله های پلیکا در دست در خیابانهای ارتش ، امینی ، باکری، خیام ، دانشکده و خیابانهای دیگر شهر مستقر هستند. ده ها نفر از بازداشت شدگان تظاهرات خشونت بار امروز به یکی از ساختمانهای وابسته به بسیج در فلکه مخابرات ابتدای خیابان برق که تا چهارسال پیش یکی از خانه های امن اداره اطلاعات ارومیه بود منتقل شده اند.

دقایقی پیش ماموران لباس شخصی با حضور در بیمارستان مجروحانی که حالشان وخیم نبود را به مکانی نامعلوم منتقل کردند . یکی از پرستاران بیمارستان مطهری از انتقال احتمالی این مجروحان به بیمارستان عارفیان که متعلق به سپاه است خبر داد. سپاه پاسداران مسئولیت حفاظت از ساختمان استانداری و صدای و سیمای آذربایجان غربی را در دست دارد و یکساعت پیش حداقل ده دستگاه تویوتا لندکروزهای سیاه رنگ سپاه که بر پشت آنها سلاح دوشکا قرار دارد در محوطه استانداری و صدا و سیما مستقر شده اند.