خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
بالاترین، آزادی بیان سیری چند؟…
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در پنج‌شنبه 18 مارس 2010

همانطور که انتظار داشتم مدیران بالاترین اکانت من را بستند. اصلا نیازی به آنچه که اینها به عنوان دلیل بسته شدن اکانت عنوان کردند نبود. می توانم لینکهای مشابه زیادی برایتان اینجا لیست کنم که مروبط به لینکهای اصلاح طلبان است. نیازی نیست قوانین بالاترین را اینجا لیست کنم و صدها لینک غیرقانونی که اصلاح طلبان در روز منتشر می کنند را اینجا لیست کنم. اصلا نیازی نیست تا حتاکیها، بی احترامیها و توهینهای بسیاری از کاربران اصلاح طلب و مدافع جمهوری اسلامی را اینجا بیاورم و بگویم چرا اکانت آنها بسته نمی شود.

مدیران بالاترین چندین و چندین بار نشان دادند با نظرات مخالفین جمهوری اسلامی مشکل دارند. بارها و بارها ثابت کردند که بالاترین محل جولان دادن تروریستهای جمهوری اسلامی است و خم هم به ابرو نمی اورند که صدها بار خلاف قوانین سایت عمل کنند. من به شخصه تا زمانیکه کلا اکانتم در بالاترین حذف نشود در این سایت فعالیت می کنم اما معتقدم جنون ترور و حذف، مدیران بالاترین را بدجوری فراگرفته. لازم نیست شما کاری خلاف قوانین انجام دهید. بهانه به دست خواهد امد. لازم نیست بنویسم که همین چند هفته پیش چطور بسته شدن اکانت مخالفین جمهوری اسلامی در بالاترین به دلایل پیش پا افتاده و ساده ( که در عین حال مدافعین رژیم هم همان موارد را نقض کرده بودند اما کاری با انها نداشتند ) باعث رویگردانی بساری از کاربران از این سایت شد.

اینها ادعا می کنند مدافع آزادی بیان هستند. ادعا می کنند بالاترین جایی برای انتشار نظرات مختلف است اما دروغ می گویند. احمدی نژاد هم ادعا می کند در اریان آزادی مطلق وجود دارد. دروغ که به قول معروف کنتر نمی اندازد. این چه آزادی بیانی است که در آن به اسم ترویج خشونت لینک حذف می کنند؟ این چه آزادی بیانی است که به اسم نظرسنجی اکانت می بندند؟ این چه آزادی بیانی است که برای طرز نوشتن شما قانون وضع می کنند؟

اینها خیلی نگران خشونت هستند. ولی هر چقدر از خشونت جمهوری اسلامی اینجا نوشته شود، از زندان بگویند، از توحش اوباش اسلامی بنویسند، از کشتار و تجاوز بنویسند اشکالی ندارد اما اگر بگویید چطور در مقابل اوباش اسلامی تا دندان مسلح از خود دفاع کنید، به خاطر ترویج خشونت لینک شما حذف می شود. اگر بگویید دوستان با اوباشی که دستگیر می کنید چه باید کرد، می شود نظرسنجی اما اگر بنویسید برای چهارشنبه سوری برویم خانه کروبی و یک علامت سوال جلویش بگذارید و دیگران زیرش نظر بدهند اشکالی ندارد! اگر بگویید چهارشنبه سوری روحیه من را افزایش داد شما چطور اصلا مشکلی نیست. اگر بگویید زنده باد فلان تتمه اصلاح طلب ( که تا دیروز به خاطر طرحهای اجتماعیش جوانان در کوره های آدم سوزی اجتماعی زندگیشان از بین می رفت ) و دیگران زیرش به به و چه چه کنند اصلا اشکالی ندارد و استفاده از بالاترین به عنوان وبلاگ قلمداد نمی شود اما کافی است شما طرز دفاع از خود در مقابل وحشیهای بسیجی را منتشر کنید تا به اسم ترویج خشونت لینکتان حذف شود. وقاحت مدیران بالاترین تا این حد است.

من بسته شدن اکانتم را سیاسی می دانم. اصلا ربطی به نقض قانون ندارد. کدام قانون وقتی مدیران هم انها را رعایت نمی کنند. کافی است نگاهی به امار وبلاگم بیاندازید. عکسها خود گویا هستند. بیش از 4600 بازدید از دو مقاله تاکتیکهای جنگ شهری نشان می دهد چرا این لینک باید حذف شود و پشت بندش اکانت من به دلیلی خیلی خنده دار بسته شود. آنچه از سوی اینها ترویج خشونت قلمداد شده را در روز چهارشنبه سوری شاهد بودیم. اینها نگران این نیستند که اوباش بسیجی چقدر مردم را کتکت می زنند و جوانان را دستگیر و زندانی می کنند. نگران ایسن هستند مبادا مردم به اینها تعرض کنند تا شیرازه این رژیم از هم بپاشد. من نوشته بودم مردم چطور از خودشان در مقابل این اوباش جنایتکار دفاع کنند و مردم هم به خوبی نشان دادند کجا هستند. تعرض و درگیری با اوباش اسلامی که به شادی و پایکوبی مردم وحشیانه حمله ور می شدند، نشان داد مردم به چه می اندیشند. مردم برای درهم کوبیدن خشونت بی حد و حساب اوباش اسلامی از راه انقلاب اقدام می کنند. مدیران بالاترین هم سو با اصلاح طلبان این را به خوبی می دانند و از بیان شدن دیدگاهایی که این نکته را بازگو می کند هراس دارند. برای همین لینک حذف و اکانت من بسته می شود. اگر بحث بر سر قانون است که گفتم می توانم دها لینک مشابه از اصلاح طلبان را اینجا لیست کنم ولی قانون بهانه است.

امثال من که در اختناق سیاه جمهوری اسلامی زندگی می کنند و دارند فعالیت سیاسی می کنند به این چیزها عادت دارند. ترور و ترورگری نزد اوباش اسلامی یک اصل اساسی در برخورد با مخالفین است. جمهوری اسلامی هم مخالفین را به اسم مخل نظم عمومی به زندان می اندازد و صدایشان را خفه می کند. به اسم مبانی اسلام و عرف جامعه جلوی آزادی بیان را می گیرد و حالا بالاترین به اسم ترویج خشونت یا نظر سنجی مخالفین رژیم را حذف می کند. براستی بین این دو چه تفاوتی هست؟ اینها چقدر به آزادی بیانی که از ان دم می زنند معتقد هستند؟ برای بیان دیدگاه قانون وضع می کنند و می گویند این را بگویید ان را نگویید. می گویند اینطور باشید و ان طور نباشید. برای همه چیز به سبک جمهوری اسلامی قانون می گذارند. قانونی که کاربران نقشی در تصویبش ندارند و فقط باید مطیع باشند.

البته وقتی بخواهی آزادی بیان را دست بورژوازی بدهی همین می شود. شما تا انجا آزاد هستید که آنها بگویند و مخل بعضی مبانی نباشید.

بالاترین واقعا جایش در زباله دان اینترنت است. این اتفاق با فروریختن عمود خیمه جمهوری اسلامی خواهد افتاد.