خوراک چپ
رنسانسی دیگر پیش روی جهان است…
فرق ما با بعضیها…
نوشته شده توسط سیاوش شهابی در سه‌شنبه 27 آوریل 2010

2 روز پیش مدیران بالاترین به اسم تخلف و سرپیچی از قوانین، اکانت من را برای 6 روز بستند. تخلفی که به زعم آنها روی داده بود، تاریخش بر می گشت به 6 روز قبل از بسته شدن اکانتم.

از قرار یکنفر گزارش تخلف رد کرده بود و خوب می دانیم که مدیران بالاترین اجرای قوانین برایشان از هر چیزه دیگری مهمتر است.
برای همین، یکی از مدیران خیلی باوجدان بالاترین، برای پایمال نشدن حقوق صدها کاربر بالاترین، به اجرای قوانین روی آورد و طبق قوانین اکانت من را بست.

حالا امروز:

در عکس بالا، 6 لینک تکراری با یک مضمون کاملا قابل تشخیص است. بعید می دانم مدیران بالاترین این مهمترین لینکهای روز را ندیده باشند و از اینهمه تخلف بی خبر باشند.
سوال این است که چطور اینهمه لینک تکراری ارسال می شود و آب از آب تکان نمی خورد؟ فکرش را بکنید، با همین لینکهای تکراری موضوع داغ هم می سازند و باز هم اتفاقی نمی افتد!!

این یکی از فرقهای ما است. آنها نور چشمی هستند. مدیران هم نظر اینها هستند. خوب البته هر کس حق دارد به هر چه می خواهد بیاندیشد و انتخاب سیاسی اش هم به خودش ربط دارد. اما این دیگر از وقاحت مدیران بالاترین است که همه را در برابر قوانین مساوی می پندارند. آنها حق ندارد در این جامعه بزرگ با رنگین کمانی از آرا و نظرات، طرف عده ای را بگیرند. اینکه ادعا می کنند سلیقه ای به گزارشهای تخلف و مدیریت سایت رسیدگی نمی کنند دروغی بیش نیست.

6 روز پیش به زعم آنها من تخلفی کرده ام و امروز یادشان افتاده که قانونی هست و باید اجرا شود. در شرایطی که جلوی چشمشان خلاف مقررات عمل می شود و آب از آب تکان نمی خورد.

این هم از فرق ما با بعضیها. یک قربونت برم موسوی را 100 بار بفرست بالاترین ایرادی ندارد، اما در نقد ایشان مطلبی بفرست، و در میان بحثها، لینکت را بگذار، به بهانه تبلیغ، فوری اکانتت را برای 6 روز می بندند!

حالا شاید بگویید خوب موضوع مهمی است و همه رای دادند. این یک سر قضیه است. موضوع این است که مخالفین جمهوری اسلامی، بر خلاف طرفداران موسوی و کروبی به این لینک حمله ور نمی شوند تا در عرض چند دقیقه حذفش کنند. می بینید که منفی تکراری حق این لینکهاست و جالب اینجاست که در جایی، یکی از مدافعین موسوی به لینکهای روز کارگر گیر داده که همگی تکراری هستند! اینجا

اما چرا مخالفین رای منفی نمی دهند؟ شاید بگویید تعدادشان کم است که خوب ربطی به سوال ندارد. خیلی ساده اعتقاد به آزادی بیان!

آری این یک اصل اساسی در ذهن بسیاری از مخالفین جمهوری اسلامی بخصوص نیروهای چپ و مترقی است که به آزادی بیان احترام می گذارند. طرف فحش هم بدهد از کنارش می گذرند چه رسد به لینکهای تکراریشان منفی بدهند و گزارش تخلف رد کنند. برای همین شش لینک تکراری می رود در صدر لینکهای روز بالاترین. نه ما منفی می دهیم و نه مدیران کاری با اینطور لینکهای نور چشمی دارند. قربانشان بروم اخلاق بالاترینی هم دیگر اینجا اصلا مطرح نیست که برادر من خواهر من خلاف قوانین عمل نکنید. نتیجه اینکه بی محتوا ترین لینکها چون این 6 لینک، جلوی لینکهای مخالفین به صف می شوند تا صدای انها را خفه کنند.

آنطرف تر هم جالب است که برای تکمیل سناریوی عدالت محوری، به ما می گویند عامل وزارت اطلاعات! و همانها هم از بالاترین اینطور مواقع دفاع می کنند.

عدالت از نوع بالاترین چقدر جالب است…